Dopis Ježíškovi: Jak ho napsat a kam jej poslat?

Psaní dopisu Ježíškovi k dětským Vánocům prostě patří. Píšete dopis letos s dětmi poprvé nebo jen chcete načerpat nové nápady? Jste tady správně! Přečtěte si, jak napsat a kam poslat dopis Ježíškovi.

Jak napsat dopis Ježíškovi

Psaní vánočního dopisu Ježíškovi je pro děti vzrušující a speciální okamžik. Mohou se zasnít a sepsat všechny své vysněné dárky na jedno místo a těšit se, až je uvidí pod stromečkem. Samozřejmě neexistuje jediný správný způsob, jak napsat dopis Ježíškovi, ale inspirace se vždycky hodí, a tak zde najdete naše tipy a jako bonus níže najdete šablonu dopisu ke stažení!

Co budete potřebovat:

  • Papír – obyčejný bílý nebo speciální dopisní 
  • Obálka – obyčejná papírová nebo třeba tato dřevěná se jménem vašeho dítka
  • Něco na psaní/kreslení –  tužka či pero, pastelky, voskovky, temperky… 

dopis-jeziskovi-woodenmoment-cz

Kreativní způsoby, jak na dopis pro Ježíška

Malování

Pokud máte doma malého umělce či umělkyni nebo vaše dítko ještě neumí psát, může svá přání Ježíškovi namalovat. Podpoří to navíc jeho kreativitu a fantazii. Podle možností můžete využít různé umělecké potřeby, od obyčejných pastelek až po temperky, gelovky a třpytky a nechat dítko se pořádně kreativně vyřádit. Z dopisu Ježíškovi tak může být zábava a tvoření na celé odpoledne

 

Fotky a samolepky 

Můžete s dětmi společně najít a vytisknout nebo vystřihnout fotky jejich vysněných dárků a do dopisu je nalepit. A jako třešničku na dortu přidat třeba samolepky s vánoční tematikou, kterými dopis ozdobíte. 

 

Klasický dopis

Klasický, ručně psaný dopis má prostě své kouzlo. Stačí začít “Milý Ježíšku, pod stromeček bych si letos přál(a)...” a nechat dítko vypsat všechna svá přání. Nezapomeňte na poděkování a podpis, ať Ježíšek ví, komu dárky přinést. 

 

TIP: Nezapomeňte si dopis uchovat na památku! Všechny dopisy vašich dětí spolu s vánočními fotkami můžete mít hezky na jednom místě ve vánoční kronice. Do té si můžete zaznamenat všechny krásné okamžiky Vánoc a kdykoliv si je připomenout. 

detail Vánoční kroniky Detail vánoční kroniky, kde zaznamenáte všechny vzpomínky
Vánoční kronika - fotoalbum Vložte dopis pro Ježíška na památku do Vánoční kroniky

 

Šablona dopisu pro Ježíška ke stažení

Můžete si celý proces také usnadnit již předpřipravenou šablonou, kterou si stáhnete, vytisknete a necháte dítě jen dopsat nebo domalovat to, co si letos přeje.

 

(odkaz na šablonu)

 

Originální obálka

Nejen se samotným dopisem, ale i s obálkou si můžete vyhrát. Dítko ji může pro Ježíška ještě dozdobit a nadepsat. A pokud chcete vytvořit z psaní dopisu Ježíškovi ještě speciálnější zážitek, můžete u nás pořídit tuto krásnou dřevěnou obálku se jménem dítěte.

 

(obrázek obálky + odkaz)

Kam poslat dopis Ježíškovi

Dopis Ježíškovi můžete nechat, jak to bývá zvykem ve většině domácností, za oknem či na balkoně, kde si jej v noci Ježíšek vyzvedne. 

 

Pokud si to chcete letos udělat o něco dobrodružnější, můžete s dětmi vyrazit na Ježíškovu cestu na Božím Daru, kde jsou pro děti přichystané různé zábavné úkoly, a svůj dopis  mohou nechat na Ježíškově poště. Dopis můžete na Ježíškovu poštu také odeslat na adresu: Vánoční pošta, Boží Dar 1, 362 62. Dopis vám tam orazítkují speciálním Vánočním razítkem. 

Kdy psát dopis Ježíškovi

Kdy psát dopis Ježíškovi záleží na každé domácnosti a hlavně na tom, jak moc jsou děti nedočkavé. Ideální čas k napsání dopisu může být třeba první adventní neděle, ale pustit se do toho můžete v podstatě kdykoliv, od druhé poloviny listopadu do půlky prosince. Raději to ale nenechávejte na poslední chvíli, aby měl Ježíšek dost času na sehnání vysněných dárků. 



A co vy a vaše děti? Kdy posíláte dopis Ježíškovi? Píšete dopis společně nebo to necháváte čistě na nich? Podělte se s námi v komentářích!

Diskuze (0)

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: